کار و خدمات کشاورزی جنوب
ایران, بندرعباس , گلشهر , پشت میوه فروشی بعثت
شنبه - جمعه: 08:00 - 21:00

کارسا با تکیه بر تخصص، تجربه و کادری مجرب از اخد مجوز ، طراحی و نظارت تا اجرای واحدهای تولیدی اعم از کشاورزی ، گلخانه ، قارچ و گیاهان دارویی ، دام و طیور ، شیلات و آبزی پروری ، اراضی کشاورزی زراعی و … و همچنین احداث باغ، عملیات باغی، طراحی و اجرای پروژه های فضای سبز، طراحی و اجرای آبیاری تحت فشار، نمونه برداری و آنالیز کیفی و میکروبی آب، خاک و گیاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد.


باپیچیده تر شدن سیستم های اداری و بوروکراتیک اخذ مجوز از متولیان مربوط یکی از فرایند های زمانبرو انرژی بری است که سرمایه گذاران با آن مواجهند و گاها باید یک طرح امکان سنجی کامل در حد طرح توجیهی بانکی ارائه نمود تا فرایند اداری مربوط انجام شود . تسلط بر فرایند های فنی باعث می شود تا مجوز با نیاز متقاضی مطابقت داشته باشد و از دوباره کاری های اداری پرهیز گردد . علاوه بر تسلط برفرایندهای فنی اشراف برفرایندهای اداری نیز لازم است تا فرایند اخذ مجوز با موفقیت و در حداقل زمان ممکن انجام گردد . کارسا با توجه به انجام پروژه های متعدد ، آمادگی دارد در کلیه مراحل اخذ مجوز تا طراحی و نظارت و اجراء با شماهمکاری نماید.
طراحی
طرح های توجیهی(امکان سنجی) در کارسا تدوین می گردد. و این مرکز با داشتن رتبه الف مشاوران نظام مهندسی کشاورزی ، دامپروری و شیلات ، خود را متعهد می داند که از طرحهای توجیهی تهیه شده در این مرکز در همه ادارت ، بانک ها یا هر نهاد دیگر دفاع نماید.
در مراحل مختلف یک طرح و پروژه نیاز به انواع طرح های توجیهی است.
طرح توجیهی ایجادی : مطالعاتی که در این طرح توجیهی انجام میشود شامل بررسی و اتخاذ تصمیم برای انجام دادن یا انجام ندادن یک پروژه است.
طرح توجیهی توسعه ای: در این مطالعات امکان و چگونگی توسعه یک پروژه سرمایه گذاری بررسی می شود.
طرح توجیهی افزایش سرمایه : این طرح توجیهی در هنگام وارد شدن شرکتها به بورس و یا جهت افزایش سرمایه مورد نیاز است .
نظارت
با ورود سازمان نظام مهندسی کشاورزی به مقوله طرح‌های تولیدی بخش کشاورزی ، همه تسهیلات اعطایی در مسیر تولید و اشتغال هزینه می شوند. واگذاری نظارت بر طرح‌های کشاورزی به نظام مهندسی ایده و پیشنهاد مناسبی بود که اکنون به عنوان یک طرح ملی در کشور در حال اجرا است. وبه طرز قابل ملاحظه‌ای در افزایش اشتغال و ارتقاء کمی و کیفی تولید در بخش کشاورزی و همه زیرشاخه‌های آن خواهد داشت و همه مراحل تشکیل پرونده تا صدور پروانه بهره‌برداری و حتی تمدید پروانه‌ها در نظام گلخانه‌ای، شیلات و دامپروری در این سازمان صورت می‌گیرند
اجراء
اجراء و مدیریت طرح به معنای انتخاب نوع و روش اجرای طرح های مختلف می باشد که قبل از هر تصمیم‌گیری دیگری انجام می‌شود. در گذشته روش‌های اجرای پروژه‌های به صورتی سنتی و تنها با همکاری کارفرما و کارکنان انجام می‌شد. در حالی که امروز شاهد ایجاد منصب‌های دیگری همچون کارفرما، مشاور، پیمانکار و سرانجام کارکنان هستیم.
مدیریت اجرای طرح به منظور تكميل مرحله ساخت، بهره‌برداري و سپس نگهداري صحيح از واحدهاي پروژه به صورت زیر می باشد:
• برآورد و كنترل هزينه
• تهيه اسناد و مدارك
• خدمات دوره بهره برداري
• كنترل كيفيت و تضمين كيفيت
• بازرسي ميداني، تست و راه اندازي
• خدمات مديريت، مشاوره و هماهنگي
• تعيين رویه ها و روش های اجرايي طرح
• هماهنگي برای نظارت بر ساخت و عمليات اجرايي
• مساعدت در امر استخدام و آموزش پرسنل بهره برداري
• كنترل و هماهنگي در مورد حمل و نقل و تحويل تجهیزات
• كنترل پيشرفت عمليات، برنامه ريزي، تهيه برنامه‌هاي زمان بندي و اعلام گزارشات به بخش مدیریت
• كنترل پيشرفت عمليات، برنامه ريزي، تهيه برنامه‌هاي زمان بندي و اعلام گزارشات به بخش مدیریت